Rybársky krúžok

Trávi vaše dieťa voľný čas v “betónovej džungli“ a stále ibanasídliskách a vy už neviete čo s ním? Vaše dieťa a vy máte vzťah k prírode a rybárčenie vám nie je cudzie? Chceli by ste naučiť vaše dieťa chytať ryby no plné pracovné nasadenie vám to časovo neumožňuje? Prihláste ho do nášho krúžku kde sa o vaše dieťa radi postaráme a pod vedením skúsených rybárov si vaše dieťa nájde nové hobby.
Deti v rybárskej organizácii MsO SRZ Bratislava V. majú možnosť navštevovať rybársky krúžok. Krúžok vedie pán Marek Rybár.
Krúžok je v  centre voľného času,
                    GESSAYOVA 6, 851 03, BRATISLAVA.
                    Tel: 62 315 979
                    Cvc-petrzalka@cvcgesba.edu.sk
                    www.cvcgesba.edu.sk
Do krúžku možno dieťa nahlásiť od septembra, osobne priamo v centre voľného času. Krúžok sa koná raz do týždňa v poobedňajších hodinách. Rybársky krúžok je určený pre dievčatá i chlapcov vo veku od 6-15 rokov, ktorí majú záujem stať sa rybármi či inklinujú k tomuto športu, majú radi prírodu a čas strávený pri vode so svojimi rovesníkmi.
         Úlohou krúžku je podporovať deti zanietené pre rybárstvo, ktorým učarovala rybačka a všetko, čo je s ňou spojené. Máme záujem združovať deti, ktoré majú túžbu stať sa rybárom, dať im potrebné teoretické aj praktické rybárske vedomosti, oboznámiť ich s ich právami a povinnosťami ako i princípmi ako sa pri vode správať, aby naša rybárska stráž nemusela zasahovať proti deťom bez dokladov, ako mladým pytliakom na našich vodách. Deti sa učia základy rybárčenia, ako naväzovanie háčikov, od jednoduchých systémov až po systémy určené pre náročných rybárov.
         Súčasťou výuky je spoznávanie rýb našich vôd, ich návyky, prirodzené prostredie a výskyt. Deti sa ich učia rozpoznávať, oboznamujú sa s ich stravovacími návykmi, tj. kedy tá ktorá ryba najlepšie berie, čo je jej prirodzenou potravou, aké návnady a nástrahy si jej lov vyžaduje, aké systémy sa bežne k jej lovu používajú.
Medzi bežnú zimnú prípravu patrí aj výroba plavákov, ktoré si deti sami vyrábajú z balzového dreva na malom sústruhu. Plaváky, ktoré si deti vyrobia im zostávajú a následne ich využijú na spoločných rybačkách či súťažiach.
Samozrejmosťou je výuka za pomoci DVD nahrávok, na ktorých sa dá najlepšie ukázať a vysvetliť všetko čo si deti z výkladu nevedia predstaviť, lebo ako sa vraví lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. Okrem teoretickej časti prebiehajúcej v centre voľného času, sa krúžok venuje aj praktickej výuke, na spoločných rybačkách ktorých sa snažíme mať čo najviac, pokiaľ to počasie dovolí. Deti z krúžku sa každoročne zúčastnia minimálne troch pretekov. Ako napríklad: Memoriál Vlada Jaslovského – Dunajský ostriež, krajské kolo súťaže Zlatý blyskáč, zahajovacie preteky a pod…
V čase prázdnin pre deti organizujeme sústredenia a stanovačky z ktorých sa vracajú plní zážitkov a spomienok.
A aké sú teda výhody nášho krúžku? Deti získajú nových kamarátov, naučia sa zručnosti ako pri výrobe plavákov, tak i pri naväzovaní háčikov, naučíme ich trpezlivosti keď čakajú na svoju vytúženú rybu, ukážeme im že voľný čas sa dá tráviť aj inde ako v objatí panelákov, a že ten kus prírody, ktorý nám ešte v Bratislave ostal sa dá využívať mnohými zábavnými spôsobmi.
Dúfame, že rybársky krúžok v našej organizácii bude mať aj naďalej stúpajúcu tendenciu, nakoľko detí pribúda a záujem o športový rybolov stále rastie.